W piątek 13 października 2017 roku odbyło się uroczyste Pasowanie Przedszkolaków z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach. Podczas uroczystości dzieci wykazały się umiejętnościami, które każdy przedszkolak powinien posiadać: recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały. Po zakończeniu części artystycznej Przedszkolaki w obecności Pani Dyrektor,  zaproszonych gości oraz swoich Rodziców składały swoje pierwsze uroczyste przyrzeczenie. Dzieci obiecały, że będą się grzecznie bawiły, wszystko jadły i słuchały swoich nauczycielek oraz z uśmiechem przychodziły do przedszkola. Następnie ceremonii Pasowania dokonała Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach Agata Skrzypczyk. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia Przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki.

Tekst: Justyna Domagała