W tym roku  Dzień Poczty Polskiej (Dzień Listonosza) przypadał na 18 października.

W tym dniu z dziećmi grupy Biedronek wybraliśmy się na wycieczkę na pobliską pocztę. Zaciekawione dzieci słuchały informacji o pracy urzędnika poczty. Dzięki tej wycieczce dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze czy kupić ciekawą książeczkę. Przedszkolaki poznały jaka jest droga listu od nadawcy do adresata. My kupiliśmy koperty, na których dzięki uprzejmości Pani pracującej na poczcie sami przystawialiśmy stempel pocztowy. Dzieciaki złożyły serdeczne życzenia oraz ofiarowały  Pani z Urzędu Pocztowego specjalnie przygotowany Dyplom Przyjaciela Przedszkola. Dziękujemy za miłe przyjęciesmile.

Tekst i zdjęcia: Jolanta Dziedzic, Magdalena Pikiel