3 października dzieci z grupy Biedronki udały się do pięknego Krakowa. Głównym celem wycieczki, było zwiedzanie Podziemi Rynku Krakowskiego.

Podziemia Rynku Krakowskiego to podróż w przeszłość, ożywioną po wiekach przez archeologów. To rezerwat z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami konstrukcji, obiektów i architektury, to kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów transportujących towary w czasach króla Władysława Łokietka. To najstarsze murowane budowle handlowe Krakowa, ozdoby, monety i różnorakie przedmioty zagubione lub celowo pozostawione przez odwiedzających to miejsce w dawnych czasach.

Ale jest to zarazem miejsce, którego klimat buduje także współczesna technika, proponująca nową, inną płaszczyznę spotkań z historią i zabytkami.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii opowiadanych przez panią przewodnik, oglądały eksponaty, miały możliwość zważenia się na średniowiecznej wadze. Atrakcją też okazała się ,,Legenda o smoku wawelskim" przedstawiona dzieciom w bardzo ciekawy, teatralny sposób. Okazuje się, że spotkania z historią mogą być fajne.

Tekst i zdjęcia: M. Pikiel