11 października dzieci z Domowego Przedszkola miały przyjemność zobaczyć w MGCK w Słomnikach spektakl  pt. ,,Pokahontas - indiańska księżniczka" przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji.

Myślicie, że księżniczka to dziewczynka w koronie i pięknej balowej sukni? Co powiecie gdy na scenie zobaczycie księżniczkę w barwnym kostiumie indiańskim i pięknym piórem w długich włosach. Jej przygody nie są mniej ciekawe od przygód Kopciuszka czy Śnieżki. Pokahontas zadziwiła nas i oczarowała wdziękiem oraz ciekawością świata. Kierowała się ona zawsze głosem serca i znalazła sposób, aby ludzie z dwóch różnych kultur mogli żyć obok siebie w pokoju.

Kostiumy, scenografia, układy taneczne i muzyka zachwyciły małych widzów. Spektakl udowodnił, że bycie księżniczką to nie chodzenie w koronie na głowie, lecz wrażliwość, dobre serce i szacunek do przyrody. Każdy z nas może zostać księżniczką lub księciem - wystarczy kierować się wartościami które są bliskie sercu tytułowej Pokahontas.

Zdjęcia: M. Pikiel, J. Domagała