23 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Wieczerza Wigilijna. Zanim jednak dzieci w grupach zasiadły do stołu, obejrzeliśmy nagranie Jasełek przygotowane przez naszych małych artystów. Zapoznaliśmy się także z tradycjami bożonarodzeniowymi - pierwsza Gwiazda, dzielenie się opłatkiem, puste miejsce przy stole, sianko pod obrusem, życzenia czy wspólne śpiewanie kolęd...

Przełamując się opłatkiem, życzyliśmy sobie zdrowia, miłości, radości z przyjścia na świat Bożej Dzieciny i spokoju w nadchodzącym 2021 r. Następnie nastąpiła uroczysta Wieczerza Wigilijna - w naszym przypadku obiad. Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło tradycyjnych dań - barszczu czerwonego, kluseczków z makiem, kapusty z grochem i pachnącej ryby. Podczas posiłku towarzyszyły nam dźwięki przepięknych polskich kolęd.

Choć w tym szczególnym i trudnym dla wszystkich roku nasza Wigilia odbyła się w innej formie niż zwykle, przeżyliśmy jednak bardzo wzruszające chwile, które na długo zapadną nam w pamięci.

Wesołych Świąt !!!