22 kwietnia to zwyczajowy Dzień Ziemi, który obchodzimy co roku. Dla wielu osób ta data jednak nie ma większego znaczenia, a to szkoda. Z drugiej jednak strony, Dzień Ziemi powinien być codziennie i nie powinniśmy go obchodzić ceremonialnie, bo Ziemia to nasz dom, a nie celebryta.

Dzień Ziemi to dobra okazja, by pokazać najmłodszym jak cenna jest dla nas nasza planeta, ale nie wolno na tym poprzestać, dlatego edukacja ekologiczna w naszym przedszkolu traktowana bardzo poważnie i jest realizowana praktycznie każdego dnia. Bierzemy udział w projektach proekologicznych - ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury", ,,Działaj z IMPETEM" oraz ,,Czyste Powietrze wokół Nas". Dzień 23 kwietnia był w Domowym Przedszkolu świętem Ziemi i dzieci złożyły Jej specjalne życzenia:

"Ziemio Kochana!

Życzę Tobie dziś od rana,

wielu lasów oraz gajów,

a także szumiących ruczajów,

mało śmieci, ale oto postarają

się na pewno dzieci !"

Film: M. Trzeciakiewicz