Dnia 12 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z Ekodoradcą Gminy Słomniki. Dzieci w czasie spotkania aktywnie brały udział w zajęciach na temat czystego powietrza. Dowiedziały się skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza oraz w jaki sposób dbać o zdrowe i czyste powietrze. Przedszkolaki zapoznały się również z nowym urządzeniem, które znajduje się w przedszkolu – „Oczyszczaczem powietrza”, który otrzymaliśmy w ramach projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej. Urządzenie to ma na celu niwelowanie zanieczyszczonego powietrza w przedszkolach.