W Domowym Przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty.

23 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące.

Przedszkolaki przygotowały się na przyjście nowej pory roku – wszystkie dzieci były ubrane w odzież kolorów jesieni. Dominował na ubraniach kolor zielony, czerwony, żółty, ale i brązowy czy pomarańczowy. Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Poznaliśmy kolorowe liście, porządkowaliśmy dary jesieni, które dzieci przyniosły, odgadywaliśmy zagadki, wykonywaliśmy jesienne tańce. Nie mogło zabraknąć oczywiście prac plastycznych o tematyce jesiennej.

Mamy nadzieję, że jesienna pora roku nie będzie nudna, a wniesie w nasze życie przedszkolne wiele ciekawych inicjatyw i pomysłów, dostarczy wielu ciekawych darów i skarbów.

Tekst: K. Karnia

Film: J. Domagała