,,Pan policjant mundur nosi i porządku wciąż pilnuje.

Rano, w nocy, po południu, Wszystko zawsze kontroluje. ... "

W dniu 6 października Domowe Przedszkole odwiedziła Pani policjant z Komisariatu Policji w Słomnikach - asp. Anna Jasica - Kustosz.

Celem tej wizyty było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa, wzbudzanie zaufania do policjanta, jako osoby, której można zaufać. Nasz gość przybliżył przedszkolakom podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, opowiedział o tym jak należy zachować się podczas spotkania z nieznajomym.  Przypominał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego i umundurowania, niezbędnego podczas wykonywania codziennej pracy policjanta. Przedszkolaki zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, odznakę "Policjanta" a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Dzieci chętnie zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami z panią policjant. Na koniec wizyty, wszystkim dzieciom z Domowego Przedszkola nasz gość podarował odblaski. Ojjojjj ile było emocji - Serdecznie dziękujemy za bardzo pouczające spotkanie!!!

Tekst: K. Karnia