29 września w przedszkolnym Kalendarzu Świąt Nietypowych przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W tym dniu w wielu miejscach - szkołach, przedszkolach czy bibliotekach w Polsce organizowane jest wspólne, głośne czytanie. Oprócz znanych i lubianych aktorów, pisarzy i celebrytów, w akcję włączają się też m.in. policjanci i strażacy.

Domowe Przedszkolaki z grupy ,,Misie"  w szczególny sposób uczciły ten dzień, którego celem jest propagowanie lektury i globalnego czytania. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich wszechstronny rozwój, pobudza wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Głośne czytanie może być świetnym sposobem na rozwiązanie problemów wychowawczych. Obecnie można znaleźć książki, które opowiadają o przeróżnych problemach dzieci: tolerancja, pojawienie się rodzeństwa, adaptacja w przedszkolu. To genialna okazja do dyskusji i wyciągania wniosków z przygód książkowego bohatera.

WNIOSEK  - CZYTAJMY!!!

Zdjęcia: J. Dziedzic