Dziś w przedszkolu Andrzejkowy czas,

tak bywa w roku tylko raz...

23 listopada w Domowym Przedszkolu był dniem wróżb i dobrej zabawy.

Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki - obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Kojarzą się głównie z wróżbami, które mówiły co nas czeka w przyszłości jak również z dobrą zabawą przy muzyce. Nasze przedszkolaki też były ciekawe -  co je czeka, czy dostaną prezenty od Mikołaja, jakie będzie imię ich przyjaciela, kto pierwszy znajdzie żonę lub męża, kim będą? Panie - Wróżki próbowały pomóc odpowiedzieć na nurtujące dzieci pytania. Zorganizowały tradycyjne wróżby andrzejkowe - lanie wosku, wyścigi butów, serce z imionami, loteryjka zawodów czy rzucanie monetą. Były też zabawy przy muzyce i słodki poczęstuneksmile.  Radości, niespodzianek i zadziwienia nie było końca!!!

I pamiętajcie – „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.”

Galerie zdjęć:

Tygryski