18 maja dzieci z „Domowego Przedszkola” przy ZSO w Słomnikach uczestniczyły w bardzo interesującej lekcji przyrodniczej. Odwiedzili ich niezwykli goście: puchacz bengalski Hugo, sowa płomykówka Fiona, jastrząb Harry i sokół Migotek wraz ze swoimi opiekunami. „Zielona lekcja” rozpoczęła się od prezentacji ptaków i wysłuchania o nich krótkich opowieści i ciekawostek. W następnej części warsztatów drapieżne ptaki odkryły przed maluchami swoje niesamowite zdolności.

Każdy uczestnik spotkania mógł doświadczyć bezszelestnego lotu sowy i zwinności jastrzębia. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków był wyścig z sokołem, który jak się później okazało jest jednym z najszybszych ptaków w Polsce. Na zakończenie lekcji, każdy maluch mógł razem z sową na ramieniu zapozować do pamiątkowego zdjęcia.

Tekst: Alina Trzęsiec
Zdjęcia: Magdalena Pikiel