Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 5 stycznia w Domowym Przedszkolu odbyła się wspaniała impreza – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE RODZINNE, w programie którego znalazły się  Jasełka, wspólne kolędowanie i występ z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na wstępie p. dyrektor Agata Skrzypczyk przywitała wszystkich zebranych gości, którzy na tę uroczystość zostali zaproszeni przez dzieci, następnie przedszkolaki tak rozpoczęły swój występ:

Przybyłych gości serdecznie witamy
I na jasełka wszystkich zapraszamy.

Aniołowie ogłaszają, że w Betlejem mieście
Zbawca świata się narodził, do stajenki spieszcie(...)

Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście aktywnie włączyli się we wspólne kolędowanie dzięki przygotowanym specjalnie na tę okazję śpiewnikom. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Przedszkolaki poprzez wiersze, piosenki i tańce, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej, rodzinnej atmosferze. Jeszcze raz wszyscy mogli poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.