Domowe przedszkole oczami "domowników"

 

   20 maja przedszkolaki z grupy „Sówki” wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach. Nasza grupa została zaproszona przez Panią Justynę Gacek - mamę naszej sóweczki Ali. Pani Justyna opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach, o tym jak należy zachowywać się w wypożyczalni oraz czytelni.

   Dzieci  zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.  Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały kolorowe, dziecięce książeczki. Sóweczki wysłuchały również książki pt. „Miś Tuliś idzie do przedszkola”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek oraz słodki upominek.

   Spotkanie było bardzo udane. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie nas do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach.

Tekst i zdjęcia: J. Gręda

   Galeria zdjęć            

Back to top