Wiele jest dzieci, które dowiedziawszy się o istnieniu takiej nauki jak chemia, pragną robić prawdziwe doświadczenia. Teraz w Domowym Przedszkolu mamy coś, co pozwala im rozwijać tę pasję i wreszcie robić eksperymenty. Tu można mieszać, tam coś wlać, to odmierzyć, przefiltrować...to właśnie zajęcia cykliczne dla Małych Chemików! Kolejne z nich odbyły się 19 listopada.

Przedszkolaki pod okiem ekspertów wykonują różne eksperymenty. Polegają one na mieszaniu różnych substancji, tworzeniu nowych, obserwacji efektów, itd. Każdy zaplanowany jest tak, by droga do celu polegała na czymś nieco innym, więc pociechy poznają różnorodne procesy chemiczne zachodzące pomiędzy substancjami.
   Przeprowadzanie doświadczeń przynosi wiele frajdy. Młodzi Chemicy odnajdują się w tym bez trudu, są zainteresowani i podekscytowani efektami. Dzieci dopiero zaczynają swoją przygodę z chemią i już widać, że zostały pochłonięte przez ten fascynujący świat.