Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, jednakże tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Dbając i pielęgnując rodzime tradycje, 29. 11. 2018 r. w Domowym Przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co ich czeka. Przygotowane dekoracje, rekwizyty oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający wróżbom.

Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb i magicznych przedmiotów. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały, kim zostaną w przyszłości. Ustawiały buty, aby dowiedzieć się, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż i który chłopiec pierwszy się ożeni. Dużo radości przyniosła dzieciom także najpopularniejsza wróżba andrzejkowa – lanie wosku. Następnie gdy dzieci w swoich grupach zakończyły już wróżenie, zostały zaproszone na korytarz, gdzie czekała na nich wspólna zabawa przy dźwiękach skocznej muzyki. Andrzejki były dla dzieci wspaniałą zabawą, która dostarczyła im wielu przeżyć i emocji.

Tekst: J. Kornat