Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Istnieje od 2001 roku i jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek pomaga w nim konkretnej rodzinie. Przez 18 lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dziesiątki tysięcy wolontariuszy. To oni odwiedzili włączone do projektu rodziny, wysłuchali ich historii, wraz z nimi określili ich najważniejsze potrzeby.

W tym roku ruszył finał 18 edycji Szlachetnej Paczki. Podczas Weekendu Cudów wolontariusze wręczyli paczki od darczyńców ponad 16 tysiącom rodzin włączonym do projektu. - To są piękne historie. Bardzo się cieszymy, że dzieci z Domowego Przedszkola mogły włączyć się w tą piękną akcję.

Zdjęcia: M. Trzeciakiewicz

02szlpacz