Domowe przedszkole oczami "domowników"

 

   Jaki jest najbardziej "uśmiechnięty" dzień w roku? Pierwszy piątek października! Na całym świecie obchodzimy wówczas Światowy Dzień Uśmiechu. Dzieci z Domowego Przedszkola włączyły się w obchody tego święta. Zostało ono zapoczątkowane w 1999 roku przez Harvey'a Balla, czyli autora słynnej żółtej uśmiechniętej buźki (tzw. "smiley face").

   W 1963 roku artysta stworzył jeden z najbardziej kultowych symboli w historii, który błyskawicznie rozprzestrzenił się na całym świecie - uśmiechnięta buźka zarażała tak, jak zaraża szczery uśmiech. Przedszkolaki rozsyłały tego dnia swoje szczere uśmiechy wokoło. Była fotobudka, uśmiechnięte prace plastyczne, wesołe zabawy i ordery . Siła uśmiechu jest ogromna - wszyscy mieli tzw. ,,banana" na twarzy. Mówi się, że uśmiech to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może dać człowiekowi. Pamiętajmy o tym nie tylko od święta!

Tekst: M. Pikiel

Zdjęcia: wychowawcy

Back to top