9 października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" włączyły się dość aktywnie do obchodów tegoż święta - jest to też element innowacji ,,Pocztówkowe przedszkole".

Na początek dzieciaki wysłuchały historii znaczka pocztowego a także dowiedziały się co oznacza wyraz "filatelistyka". A wszystko po to, by móc z pełną odpowiedzialnościąsmile zaprojektować własny znaczek. To jednak nie był koniec, czekało na nich bowiem nie lada wyzwanie - przygotowanie skrzynki pocztowej. I tu dzielne Pszczółki poradziły sobie rewelacyjne. Skrzynka na listy - jak się patrzy!!! Przy okazji, chcielibyśmy raz jeszcze zachęcić do wzięcia udziału w konkursie "Mój najpiękniejszy znaczek". Kto wie, może kiedyś znaczki naszych przedszkolaków znajdą swoje miejsce w najbardziej pożądanych albumach filatelistycznych.

Tekst i zdjęcia: K. Karnia