Domowe przedszkole oczami "domowników"

 

Życie ziemskie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...

Jan Twardowski "Żal" [fragm.]

Żal że się za mało kochało

Że się myślało o sobie

Że się już nie zdążyło

Że było za późno .

    W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej i 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z tymi wydarzeniami Ministerstwo Edukacji Narodowej zorganizowało akcję „Szkoła Pamięta”, której celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

   25 października dzieci z Domowego Przedszkola wybrały się na pobliski cmentarz. Oddając hołd żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej i Powstania Warszawskiego zapaliliśmy znicze na Ich grobach. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

#Szkoła Pamięta

Tekst: K. Karnia

Zdjęcia: wychowawcy

Back to top