Domowe przedszkole oczami "domowników"

 

   26 października "Domowe Przedszkolaki" wraz z Rodzicami i przybyłymi Gośćmi wzięły udział w "Balu Wszystkich Świętych", któremu w tym roku patronował Św. Stanisław Kostka. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kościele parafialnym w Słomnikach, po której Przedszkolaki zaprosiły zebranych na krótkie przedstawienie pt. "Pogawędki ze Św. Stanisławem Kostką".

  Następnie wszyscy zebrani Święci przeszli w radosnym korowodzie do ZSO w Słomnikach, gdzie po poczęstunku przygotowanym przez Rodziców z "Domowego Przedszkola" rozpoczął się BAL. Tańce, śpiewy, prezentacja strojów świętych i konkurs z nagrodami to tylko niektóre atrakcje które czekały na małych i dużych Świętych. Na zakończenie wszyscy zebrani pożegnali się słowami znanej piosenki „Taki duży, taki mały może Świętym być…” i otrzymali pamiątkowe medale. W tym dniu wszyscy Święci balowali w Słomnikach.

    28 października 2019 r. dzieci z „Domowego Przedszkola" zaprosiły swoich kolegów z klas 0 - 3 do obejrzenia przedstawienia pt. „Pogawędki ze Św. Stanisławem Kostką”. Po wysłuchaniu krótkiej historii Św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży przyszedł czas na krótki sprawdzian wiedzy o Świętym, z którym zebrani poradzili sobie doskonale. Kolejny Bal już za rok.

Tekst: J. Domagała

Zdjęcia: A. Pokrzywińska, wychowawcy

Back to top