Domowe przedszkole oczami "domowników"

 

Dla kogo ta laurka

W słońcu, w zieleni, w chmurkach? 

Dla kogo każda wnuczka

Dla kogo każdy wnuczek

Maluje dzisiaj kwiaty

Przynosi upominek 

Dla kogo jest ten wierszyk?

I życzenia od dzieci?

Już wiecie?

Oczywiście

dla wszystkich babć i dziadków na świecie.

    W Polsce Dzień Babci i Dziadka jest świętem stosunkowo młodym. Pomysł utworzenia dnia honorującego dziadków pojawił się dopiero w 1964 roku za pośrednictwem dziennikarzy tygodnika "Kobieta i Życie". W następnych latach święto dziadków zostało spopularyzowane także na łamach innych mediów i w końcu przyjęło się na stałe.

    W dniu święta Babci i Dziadka nasze przedszkolaki zaprosiły swoich ukochanych dziadków i babcie do Domowego Przedszkola. Żabki, Pszczółki, Mrówki i Biedronki ciężko, ale z entuzjazmem pracowały przed tym spotkaniem. Przygotowywały prezenty, uczyły się piosenek, tańców, aby ta uroczystość była przepiękna - i taka była. Było pięknie, wzruszająco i wesoło.

Tekst: M. Pikiel

Zdjęcia: A. Pokrzywińska

Back to top