Domowe przedszkole oczami "domowników"

 

   18 sierpnia  w ramach wakacyjnych zajęć wybraliśmy się do MGCK w Słomnikach na film animowany pt. "Niezwykła przygoda Kubusia Puchatka".

Wszystkie dzieci z zainteresowaniem śledziły losy uroczego misia i jego przyjaciół.

   Wakacje to wyjątkowy czas! Dla dzieci, które spędzały je z nami w Domowym Przedszkolu przygotowaliśmy mnóstwo zabaw i atrakcji. Wdrożyliśmy projekt - ,,Kreatywne Wakacje", który był niejako kontynuacją projektu realizowanego przez nas w ciągu minionego roku szkolnego - ,,Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko".

   W ostatnim czasie z okazji Dnia Dziecka Domowe Przedszkolaki  wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomnikach. Dla wszystkich dzieci to wielka atrakcja, co z resztą widać po zadowolonych buziach dzieciaków.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie! 

   Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt w Naszym Przedszkolu. W końcu to dzieci są tutaj dla nas najważniejsze! Z tej okazji na Naszych Przedszkolaków czekało w tym dniu mnóstwo atrakcji, m. in. gry, zabawy, tańce, piękne prezenty oraz przepyszna pizza, którą dzieci uwielbiają!

   Wszystkim Dzieciom jeszcze raz życzymy, aby uśmiech z Waszych twarzy nigdy nie znikał oraz żeby spełniły się Wasze dziecięce marzenia !!!

Niespodzianki dla Mamy i Taty.

Dzieci z Domowego Przedszkola, choć mają malutkie serduszka to mieszczą w nich Wielką miłość do swoich Mam i Tatusiów. Z okazji ich święta przygotowały dla Nich niespodzianki.

,,Mamo i Tato bardzo Wam dziękujemy

Za Wasze serce, uśmiech Wam darujemy!

Bądźcie szczęśliwi, żyjcie Sto Lat

I pamiętajcie, że bardzo kochamy Was !!!"

   Zajęcia edukacyjne z psem

   W Domowym Przedszkolu 28 maja gościliśmy ,,Przyjazne Zwierzaki". Są tak kochane, spokojne i łagodne, że super sprawdzają się w pracy z dziećmi. Psy terapeuci to Daisy - owczarek szkocki collie i Mała Mi - szpic miniaturka. Daisy  - jak mówi jej Pani - ,,Ona uwielbia pracować z dziećmi, ponieważ jest to pies, który kocha dzieci. Przedszkolaki też uwielbiają naszą psią księżniczkę i bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach".

   Ostatni tydzień kwietnia w Domowym Przedszkolu został poświęcony tematyce Naszej Ojczyzny i wszystkiemu co z Nią związane. Dzieci odwiedziły ważne miejsca naszej małej ojczyzny i miejsca upamiętniające naszych lokalnych patriotów, którzy walczyli w obronie Ojczyzny. Przedszkolaki nie zapomniały również o tak ważnym dla Polski dniu jakim jest Święto Flagi i Konstytucji Trzeciego Maja.

,,Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą."

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy corocznie 23 kwietnia. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

   22 kwietnia to zwyczajowy Dzień Ziemi, który obchodzimy co roku. Dla wielu osób ta data jednak nie ma większego znaczenia, a to szkoda. Z drugiej jednak strony, Dzień Ziemi powinien być codziennie i nie powinniśmy go obchodzić ceremonialnie, bo Ziemia to nasz dom, a nie celebryta.

   W kolejnym tygodniu Domowych Spotkań z Domowym Przedszkolem dzieci zdobywały nowe wiadomości i umiejętności związane z tematyką ekologiczną. Było zapoznanie z naszą planetą Ziemią a podczas spotkań z żywiołami - Wodą i Powietrzem -  Nasze Przedszkolaki wcieliły się w rolę trochę szalonych naukowców. 

   Choć pogoda nie rozpieszcza i przysłowie ,,Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata"- patrząc za okno - sprawdza się w 100 %, to Domowe Przedszkolaki na zdalnych zajęciach bawią się i uczą z Wiosną.

   Ten rok jest pełen niepewności. Wraz z dziećmi mieliśmy wiele planów na przedświąteczne zajęcia w Domowym Przedszkolu - wspólne tańce, piosenki, zabawy i oczywiście - tradycyjne Śniadanie Wielkanocne. Niestety musieliśmy zostać w domach...

   2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie ,,Jesteśmy różni, lecz równie ważni" - dotyczącym właśnie tego zagadnienia. Domowe Przedszkolaki włączyły się z zaangażowaniem (choć niestety zdalnie) w obchody tego dnia. Było baaardzo niebiesko - ubrania, prace plastyczne a nawet oświetlenie!!!

Dziękujemy  - zawsze można na Was liczyć !!!

,,Słonko złote świeci,

idzie piękna pani.

Puk, puk ... chodźcie dzieci

na wiosny spotkanie."

   Wiosna skorzystała z zaproszenia dzieci i rozgościła się już w Domowym Przedszkolu - zobaczcie sami smile

Tekst i filmik: M. Pikiel

Tekst i film

"Dzięki wodzie wszystko żyje,

Każdy ją na Świecie pije.

Bo by rosnąć, aby żyć,

Trzeba czystą wodę pić."

,,Marzanno, Marzanno

Ty zimowa Panno,

Dzisiaj Cię uśpimy

Bo nie chcemy zimy! "

 

,, Nasz gaik zielony, pięknie przystrojony,

pięknie sobie chodzi, bo mu się tak godzi".

   ,,21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

"Kocham przedszkole" (S.Bacewicz)

Do przedszkola maszeruję,

bardzo dobrze tu się czuję!

Są zabawki i są dzieci,

czas w przedszkolu szybko leci. 

  Jem posiłki, dużo ćwiczę,

  gram i śpiewam, nawet liczę.

  Słucham bajek i rysuję,

  pięknie wiersze recytuję. 

Sam tym jestem zaskoczony,

że tak jestem uzdolniony!

Już przedszkole pokochałem!

Nie wiem czemu się go bałem?

    Dzieci z grupy "Mrówki" przygotowują się do nadejścia Wiosny. Były małymi badaczami, artystami, ogrodnikami, obserwatorami, przyrodnikami... Chociaż za oknem jeszcze marcowa zmienna pogoda, to  mają nadzieję, że ich wytrwałe poszukiwania zostaną już niebawem nagrodzone piękną wiosenną aurą.

    Obchodzony corocznie 20 marca dzień, mający przypominać społeczeństwom oraz decydentom o znaczeniu zdrowia jamy ustnej, także w ujęciu ekonomicznym. Inicjatorem ustanowienia Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej jest Światowa Federacja Dentystyczna FDI (World Dental Federation).

    Dzieci z Domowego Przedszkola ostatnio szukały wiosny podczas spacerów, a ostatnio odnalazły ją we własnych salach !!!   Wszyscy założyli własne mini ogródeczki, a teraz każdego dnia pielęgnują go i już nie mogą się doczekać jak z nasionek wykiełkują w końcu roślinki !

,,Dużo szczęścia, radości

niech Ci w domku miłość gości.

Kłaniam się nisko,

bo jest jeszcze ślisko.

W rączki całuję,

życzonka przekazuję.

Bo Dzień Kobiet jest od tego,

żeby powiedzieć wszystkiego najlepszego..." 

„Powiedz mi, a zapomnę,

 pokaż - a zapamiętam,

 pozwól mi działać, a zrozumiem!"

                                  Konfucjusz

W dawnych czasach ...

Dinozaurów poznawanie

to wspaniała jest zabawa

choć wymarły dawno temu

każde dziecko chce je badać

   17 lutego dzieci z grupy Misie, Żabki, Pszczółki oraz Mrówki zamieniły się w kotki. A to wszystko dlatego, że obchodziliśmy w Domowym Przedszkolu Światowy Dzień Kota!

W karnawale, w karnawale Dookoła wielkie bale,

Gdy muzyczka pięknie gra, Dobry humor każdy ma!  

Bal maskowy, bal maskowy Jest naprawdę pomysłowy, Można przebrać się...

Przedszkolaki z Domowego Przedszkola życzą wszystkim Szczęśliwego Dnia Zakochanych oraz mnóstwa miłości !

"Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego !

W tym dniu wszyscy to wyznają,

że chcą kochać i kochają !"

Kliknij

    Aby tradycji karnawałowej stało się za dość w ,,Tłusty Czwartek" w Domowym Przedszkolu król był jeden - PĄCZEK. Smakował wyjątkowo pysznie...

Dziś jest „Tłusty Czwartek”

O pączkach każdy marzy

Dlatego kto może

Smaczne pączki smaży! 

   Jak co roku Dzieci z Domowego Przedszkola postanowiły spróbować swoich sił w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek ,,Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś..."  organizowanym przez Zespół Szkół w Waganowicach, tym razem online. Zapraszamy do obejrzenia występów naszych Małych Artystów i czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników.

Występy Małych Artystów - kliknij

Babciu, Dziadziuniu w dniu Waszego święta,

Życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta.

Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie

Smutno by było bez was na świecie.

Uczycie kochać, być dobrym, uczciwym,

Życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym.

Bardzo, ach bardzo Was za to kochamy

i serduszka piękne dla Was dzisiaj mamy!

Z okazji Święta Babci i Dziadziusia moc serdeczności, przytulań i buziaków

od wszystkich Domowych Przedszkolaków !!!

   Ogłaszamy wszem i wobec, że właśnie otrzymaliśmy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek organizowanego przez Zespół Szkół w Waganowicach - ,,Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś..." Dziękujemy
i gratulujemy WSZYSTKIM "Domowym Przedszkolakom", które wzięły udział w konkursie. W sposób szczególny pragniemy pogratulować laureatom konkursu: Felicji Filipowicz z grupy "Misie" za zajęcie I miejsca w  kategorii  solistów w wieku 3-4 lata oraz dzieciom z grup "Pszczółki" i ,,Żabki" za zajęcie ex aequo II miejsca w kategorii zespoły w wieku przedszkolnym 3-4 latki  .

   Dziękujemy organizatorom i jury za pracę i trud włożony w niewątpliwie trudną ocenę uczestników.

   Życzymy wszystkim dalszych sukcesów!!!

Pobierz wyniki konkursu

Stary Rok odchodzi wielkimi krokami,

niech więc wszystkie złe chwile zostaną za Nami.

Nowy Rok 2021 - niech Wam przyniesie

dużo zdrowia, wiele radości,

a przede Wszystkim szczęścia w miłości.

   Najlepsze Życzenia Noworoczne składają – Dyrekcja, Dzieci, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Domowego Przedszkola.

   23 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Wieczerza Wigilijna. Zanim jednak dzieci w grupach zasiadły do stołu, obejrzeliśmy nagranie Jasełek przygotowane przez naszych małych artystów. Zapoznaliśmy się także z tradycjami bożonarodzeniowymi - pierwsza Gwiazda, dzielenie się opłatkiem, puste miejsce przy stole, sianko pod obrusem, życzenia czy wspólne śpiewanie kolęd...

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski 
  Niebo ziemi, niebu ziemia
  Wszyscy wszystkim ślą życzenia
  Drzewa ptakom, ptaki drzewom
  Tchnienie wiatru płatkom śniegu”

Ciepłych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz spokoju, radości i normalności, której wszyscy potrzebujemy

w nadchodzącym Nowym Roku

uczniom, rodzicom i przyjaciołom Domowego Przedszkola

życzy dyrekcja i grono pedagogiczne ZSO w Słomnikach

 

 Od 1 listopada 2020 płatności za obiady można dokonać przelewem na rachunek bankowy:

Dane do przelewu: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach, ul. Św. Jana Pawła II 2,
32-090 Słomniki


Nr rachunku bankowego:

88861400010000000004200107


Tytuł: imię i nazwisko ucznia, klasa, „obiady”, miesiąc, którego oplata dotyczy.

   Dziś - 4 grudnia - nasze Przedszkolaki otrzymały od Św. Mikołaja ważną ,,filmową" wiadomość. Chociaż Św. Mikołaj nie mógł pojawić się osobiście, pozdrowił serdecznie wszystkie Dzieci.

   Już niebawem spodziewamy się wizyty Świętego Mikołaja w Domowym Przedszkolu!!! Przygotowania trwają!!! Już 2 grudnia dzieci wysłały muzyczny telegram z zaproszeniem dla Naszego wyjątkowego Gościa.

    Zapraszamy do obejrzenia filmu.

    W październiku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „ 95. Słoneczne urodziny Kubusia Puchatka” dla szkół i przedszkoli z Krakowa i powiatu krakowskiego. Organizatorem konkursu było Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia dla wielu przedszkolaków i uczniów z ZSO w Słomnikach. Gratulujemy wszystkim laureatom i opiekunom!

      Wyróżnione prace przedszkolaków z Domowego Przedszkola:

   Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek stał się już tradycją w naszym przedszkolu. W tym Dniu - 5 listopada - każdy przedszkolak mógł przyjść przebrany do przedszkola w strój ulubionej postaci z bajki.

   W dniu dzisiejszym - 27 listopada - miało miejsce rozdanie nagród w gminnym konkursie plastycznym "Pocztówka z mojego regionu". Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy -  BRAWO WY!!!

   

   Serdecznie zachęcamy do udziału w II edycji akcji charytatywnej na rzecz czworonożnych podopiecznych "Schroniska Psie Pole" w Racławicach!

Szczegóły poniżej.

    Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość.

Back to top