Obchodzony corocznie 20 marca dzień, mający przypominać społeczeństwom oraz decydentom o znaczeniu zdrowia jamy ustnej, także w ujęciu ekonomicznym. Inicjatorem ustanowienia Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej jest Światowa Federacja Dentystyczna FDI (World Dental Federation).

Zdrowie jamy ustnej oznacza sprawność i dobrą kondycję wszystkich jej elementów. Dzięki zdrowej jamie ustnej możemy swobodnie mówić, uśmiechać się, czuć smak i dotyk, a także przeżuwać, połykać oraz wyrażać szereg emocji bez odczuwania przy tym bólu i dyskomfortu - co w przypadku dzieci i poznawania przez nie świata jest niezwykle ważne.

Dzieci z Domowego Przedszkola włączyły się w obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Dzięki różnorodnym zabawom zorganizowanym tego dnia, już doskonale wiedzą co trzeba robić, aby mieć zdrowe ząbki a tym samym piękny uśmiech!

"Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!"