Kolejny rok najstarsze dzieci z Domowego Przedszkola wzięły udział w ogólnopolskim projekcie BohaterOn – włącz historię! Celem kampanii jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego  oraz promowanie historii Polski XX wieku. Działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Ktoś powie – przecież Słomniki są tak daleko od Warszawy, po co??? Dzieci z grupy 0f odpowiedzą – aby pamiętać i uczyć mówić „dziękuję” bohaterom, którzy heroicznie walczyli o wolną Polskę.

W ramach akcji Bystrzaki wzięły udział w krótkiej pogadance wprowadzającej ich do tematu projektu oraz stworzyły wspólnie z wychowawczynią definicję słowa bohater. Następnie dzieci oglądnęły teatr lalek
pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”.

Na koniec każdy starszak wykonał pracę plastyczną – symbol Polski Walczącej i sylwetę Małego Powstańca.

Dodatkowo dzieci wspólnie z rodzicami wykonali kartki i laurki z podziękowaniami dla warszawskich bohaterów, które zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej a następnie wysłane do organizatorów programu. Fundacja patronująca przedsięwzięciu obiecała, iż prace dzieci zostaną doręczone Powstańcom. Być może, któryś z Nich nam odpisze….

Tekst i zdjęcia: A. Trzęsiec