Czy robotyka może być kreatywną zabawą? Choć kojarzy się „technicznie” i wiele w niej z matematyki, fizyki, elektroniki oraz informatyki, to jednak potrafi bardzo pobudzić wyobraźnię niejednego dziecka.

W dniach 30 listopada i 02 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z robotyki dla Domowych Przedszkolaków. Tym razem dzieci miały za zadanie zbudować KARUZELĘ i ruchome SKRZATY, a później za pomocą specjalnego programu komputerowego sprawić, aby karuzela kręciła się szybciej a skrzat szybciej się ruszał. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie polecenia, co niewątpliwie przyczyniło się do tego, że ich "działania" zakończyły się spektakularnym sukcesem!!!

Co nas czeka na kolejnych warsztatach? Na odpowiedź czekamy z niecierpliwością.