22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jest to akcja mająca na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń.

Wychowanie dziecka w duchu eko i zrównoważonego rozwoju kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą oraz byciu oszczędnym. Dorośli powinni dokładać wszelkich starań, aby szacunek do środowiska był dla dziecka czymś zupełnie naturalnym i przyjemnym. Dzieci z Domowego Przedszkola tego dnia realizowały zadania zawarte w projekcie ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury", w którym corocznie bierzemy udział i w ten sposób włączyły się w obchody Dnia Ziemi. Utrwaliły sobie wiedzę dotyczącą tego - JAK BYĆ EKO!!! Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych wykonanych rękami dzieci o tematyce ekologicznej.

Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia:

Tekst: M.Pikiel