Domowe przedszkole oczami "domowników"

 

   Znaczek z miasta Słomniki już dziś wyruszy w drogę realizując zadanie z II modułu - "Piękno Regionu".

   Zapraszamy do wspólnego kolędowania realizując przy tym zadanie z I Modułu - ,,W krainie muz".

Kliknij

    Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy pragniemy dzielić się radością z przyjścia na świat Bożej Dzieciny z każdym Człowiekiem. Postanowiliśmy więc podzielić się Jasełkami przygotowanymi przez Dzieci z Domowe Przedszkole przedszkole z Podopiecznymi Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Przygotowaliśmy dla Nich specjalne nagranie z naszego występu.

Meldujemy wykonanie kolejnego zadania.

Kliknij

Zadanie z II modułu - ,,Piękno Regionu" wykonane!

Powstał piękny album - ,,Słomniki - moja mała Ojczyzna".

  Kliknij

    W grudniu w ramach zajęć dydaktycznych w Domowym Przedszkolu rozmawialiśmy o tym, czym jest niepełnosprawność. Wspólnie zastanawialiśmy się także w jaki sposób należy się zachowywać w towarzystwie osób niepełnosprawnych. Skorzystaliśmy z następujących materiałów edukacyjnych:

https://www.youtube.com/watch?v=y5AWDB3MVwY

https://www.youtube.com/watch?v=90YGkSe-Cro

https://www.youtube.com/watch?v=_xy3rQ1Kqvk

https://www.youtube.com/watch?v=4Y01f08_syw

 

    W naszym przedszkolu z radością obchodziliśmy "Tydzień życzliwości".

Oto efekty naszej pracy. 

Meldujemy zakończenie zadania z III Modułu - ,,Kocham, Lubię, Szanuję".

  Kliknij

   W tym roku w listopadzie niestety nie udało się nam odwiedzić cmentarza, postanowiliśmy jednak uczcić pamięć tych, którzy odeszli, w nieco inny sposób. Udało nam się także dotrzeć na cmentarz.

 Kliknij

   Święta Bożego Narodzenia to czas, który sprzyja doskonaleniu umiejętności nakrywania do stołu i kulturalnego zachowania się przy nim. Dzieci z Domowego Przedszkola wykonały te zadania w sposób wzorowy!!! Wcześniej ćwiczyły sztukę nakrywania do stołu i savoir - vivre przy stole, a dzień przedszkolnej Wigilii był czasem praktycznego wykorzystania wcześniej nabytych umiejętności.

    W grudniu w Domowym Przedszkolu została zorganizowana II edycja akcji charytatywnej dla czworonożnych podopiecznych Schroniska "Psie Pole" w Racławicach. Dzięki Państwa pomocy udało nam się zebrać:

Zadania z I modułu - ,,W krainie muz" - wykonane !!!

Kliknij

   W ramach realizacji zadania "Z wizytą w teatrze" Dzieci z "Domowego Przedszkola" przygotowały przedstawienie.

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu "O rybaku i złotej rybce".

 Kliknij

    Nasze przedszkole w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział m.in. w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Z kulturą mi do twarzy".  Jedno z zadań: „Kodeks dobrego zachowania”– polegało na ustaleniu zasad panujących  w grupie i ich konsekwentne przestrzeganie. Meldujemy wykonanie zadania. smile

 kliknij

Back to top