W maju obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt - Dzień Mamy. Z tej okazji Kreatywne Przedszkolaki miały za zadanie przygotować prace - ,,Sadzonka dla Mamy". Domowe Przedszkolaki wykonały piękne kwiaty, które wręczyły swoim Mamusiom w dniu Ich święta.

Zadanie na kwiecień -,,Koszyk wielkanocny" - wykonane.

Przy realizacji marcowego zadania Domowe Przedszkolaki świetnie się bawiły.

"Marzanna, zimowa panna,

w słomianej sukience rozpostarła ręce.

Marzanno, Marzanno

Ty zimowa Panno,

Dzisiaj Cię uśpimy

Bo nie chcemy zimy! "

Zadanie na miesiąc LUTY - LODOWE KONSTRUKCJE - uważamy za zaliczone.

Kliknij

Meldujemy wykonanie grudniowego zadania – WYPLATANE, PRZEPLATANE OZDOBY ŚWIĄTECZNO – ZIMOWE.

Działaliśmy bardzo kreatywnie !!!

Kliknij

Styczniowe kreatywne działanie naszych przedszkolaków, a tym samym realizacja kolejnego zadania, polegała na wykonaniu upominków dla Babć i Dziadziusiów. Oczywiście nasze KREATYWNE DZIECI stanęły na wysokości zadania !!!

Listopadowe zadanie polegające na kreatywnym zinterpretowaniu obrazu "Słoneczniki" Vincenta van Gogha wykonane!!!

Kliknij

Domowe przedszkolaki w ostatnich dniach ciężko pracowały. Tworzyły małe dzieła sztuki z naturalnych materiałów przyrodniczych. Jesienne skarby zamieniły się w ludki, stworki, potworki, grzybki, ślimaczki i robaczki smilesmile. Po ukończeniu ostatniego elementu wieńczącego dzieło powstała nasza "Jesienna Makieta" - czym zrealizowaliśmy jedno z zadań projektu ,,Kreatywne Dziecko" - w którym nasze przedszkole bierze udział w tym roku szkolnym.

kliknij

Głównym celem niniejszego projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”.

Zadania realizowane w ramach programu:

Październik – JESIENNA MAKIETA, W TYM WYKONANIE POSTACI Z KASZTANÓW LUB ŻOŁĘDZI

Listopad – KREATYWNA INTERPRETACJA OBRAZU: VAN GOGH SŁONECZNIKI

Grudzień – WYPLATANE, PRZEPLATANE OZDOBY ŚWIĄTECZNO – ZIMOWE ( MOGĄ BYĆ CHOINKOWE) Zachęcam do stworzenia Kiermaszu bożonarodzeniowego na rzecz potrzebujących

Styczeń – WITRAŻE DLA BABCI I DZIADKA

Luty – LODOWE KONSTRUKCJE

Marzec – NASZA MARZANNA

Kwiecień – WYPLATAMY KOSZYCZKI, NAJLEPIEJ PRZESTRZENNE ( MOGĄ BYĆ WIELKANOCNE)

Maj – SADZONKA DLA MAMY I TATY