Tworzenie obrazów przy pomocy koralików typu Pyssla- to kolejne zadanie, którego podjęły się Pszczółki w ramach projektu "Zabawy sztuką". Zajączki z koralików wykorzystaliśmy do wykonania kartek świątecznych.

Meldujemy wykonanie kolejnego zadania w ramach projektu "Zabawy sztuką" - malowane na mleku. Wkrapianie barwników na powierzchnię białego mleka było dla dzieci duża atrakcją. Pszczółki obserwowały jak kolory rozpływają się mieszając ze sobą. Następnie umaczanym patyczkiem w płynie do mycia naczyń dotykaliśmy powierzchni mleka i wtedy...się działo. Kolory powoli mieszały się ze sobą, wirowały, kręcily się dając piękne wzory, zmieniając się jak w kalejdoskopie.

Galeria zdjęć

Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej wykorzystana przez Pszczółki przy wykonaniu "Wiosennej łąki".

Kolejne zadanie z projektu "Zabawa sztuką" za nami. A w tle "Marsz Radeckiego".

Czym się różni pejzaż od porteru? Co to jest paleta? Jakie są rodzaje technik malarskich? Na te pytania i na wiele innych Pszczółki szukały dzisiaj odpowiedzi.  Oglądaliśmy dzieła znanych i mniej znanych artystów. Szukaliśmy różnic i podobieństw. Przy okazji zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Zabawa sztuką”, tzn. z pomocą aplikacji „Google Arts and Culture” mogliśmy wyszukać portrety z podobizną na podstawie zdjęcia. Efekty oceńcie sami.

W ramach projektu "Zabawa Sztuką", który jest realizowany w Domowym Przedszkolu dzieci z grupy Pszczółki wykonały kolejne zadanie - "Koło życia". Produkty spożywcze sypkie, które na co dzień znajdują zastosowanie w kuchni, znakomicie sprawdziły się w wykonaniu jesiennych mandali.

Nasze przedszkole w tym roku bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Zabawa Sztuką".

ZAŁOŻENIA PROJEKTU, REGULAMIN I ZADANIA - Pobierz