Domowe przedszkole oczami "domowników"

 

   12 maja dzieci z grupy "Tygryski" wzięły udział w warsztatach pt.: "Moja pasja - szycie", które poprowadziła Mama Adelki. Dzieci poznały przyrządy krawieckie, zasady bezpiecznego korzystania z maszyny do szycia oraz z pomocą naszego gościa uszyły małe poduszeczki. Dziękujemy serdecznie Pani Kasi za wspaniałe warsztaty!

   Opowiemy Wam bajeczkę, jak Żabki poznawały książeczkę....

   Nie, nie będziemy nic tutaj zmyślać, powiemy całą prawdę o tym, że wiemy o książkach sporo, ale czy zostaniemy bibliofilami lub molami książkowymi, to się okaże w przyszłości....

   5 maja nasze Sówki wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Pani Ania Pokrzywińska zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom  książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.

   Całe Domowe Przedszkole wybrało się 6 maja do MGCK w Słomnikach na spektakl pt. "Ja Pinokio" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Wspaniali aktorzy, piękne stroje, imponująca scenografia oraz niesamowite efekty świetlne i dźwiękowe zachwyciły wszystkich widzów!!!

4 maja jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka.

                         Straż pożarna – Czesław Janczarski

,,Bije dzwon na alarm,

już śpieszą strażacy.

Czasem w nocy – ze snu,

czasem w dzień – do pracy.

Śpieszą na ratunek:

tam płonie zagroda!

Gra trąbka – a czerwień

lśni na samochodach.

,,Maj we Święta obfituje

Więc kalendarz się raduje

Bo ma kartki kolorowe

Na czerwono zabarwione

,,Chciałbym zaprosić państwa w podróż w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny, kiedy kobiety przyodziane były w piękne suknie podkreślające kobiece kształty, a ich głowy zdobiły bogato zdobione toczki, diamenty i chusty.

   Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, stał się inspiracją do zorganizowania przez nasze przedszkole Międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „POCZUJ NA NIEBIESKO”. Zadaniem dzieci było przedstawienie świata w różnych odcieniach błękitu.

  22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jest to akcja mająca na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń.

My jesteśmy Przedszkolaki Dzieciaki Kochane,

Zapraszamy serdecznie na nasze pasowanie!

   12 kwietnia, dzieci które w roku szkolnym 2021/2022 dołączyły do grona „Domowego Przedszkola” stały się pełnoprawnymi PRZEDSZKOLAKAMI.

   W tradycję Domowego Przedszkola wpisało się śniadanie wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i personel przedszkola. W tym dniu - 14 kwietnia -  przedszkolaki odświętnie ubrane zjadły wyjątkowe śniadanie przy pięknie ozdobionych stołach.

   Halo halo! Domowe Przedszkole TV nadaje!

   W dzisiejszym programie z wycieczki sprawozdanie!

Żabki z Misiami, Pszczółki i Bystrzaki do kina Kijów 8 kwietnia na spektakl „Jaś i Małgosia” nareszcie pojechali. Wszyscy zachwyceni!

Gdzie książki mieszkają?

Jaką magię w sobie skrywają?

Po co je ludzie czytają?

   31 marca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z Seido Karate. Dzieci miały możliwość obserwować a także ćwiczyć pod kierunkiem profesjonalnego instruktora Pana  Łukasza Sanaka.

   6 kwietnia 2022r. nasze Przedszkolaki udały się do Kościoła w Słomnikach, aby wysłuchać nauki w ramach rekolekcji wielkopostnych. Choć niektórzy jeszcze mali, to drogę do kościoła z uśmiechem na ustach pokonali. Potem trochę pogadali, pośpiewali, potańczyli a na koniec się gorąco pomodlili.

    22 marca dzieci w Domowym Przedszkolu celebrowały Międzynarodowy Dzień Wody, którego organizatorem jest PAH. W ramach projektu wiele u nas się działo tego dnia. Oglądaliśmy animację na temat tego, jak wielką rolę w życiu człowieka odgrywa woda. Dzieciaki rozwiązały krótki quiz o wodzie, przeprowadziły kilka wodnych eksperymentów.

   22 marca w naszym przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia z robotyki. Dla dzieci zajęcia te, to przede wszystkim aktywność, kreatywność, logiczne myślenie, działanie i zaangażowanie. To także możliwość integracji i współpracy w grupie, nauka pracy w parach, ale i umiejętność  budowania relacji partnerskich, rówieśniczych.

,,Jak niebieskie motyle

Fruwające do gwiazd

Zabierz nas choć na chwilę

Odczarować Twój świat... "

    Rozdanie nagród odbędzie się w Kościele Parafialnym w Słomnikach w środę podczas spotkania rekolekcyjnego dla Przedszkolaków o godz. 1030.

   Gratulujemy!

 

   W piękny, słoneczny dzień, 30 marca - dzieci z grupy MISIE odwiedziły piekarnię ,,DUDA" w Miłocicach. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane, gdyż była to nasza pierwsza wyjazdowa wycieczka!!!

    21 marzec - to dzień wyczekiwany chyba przez wszystkich. Po długiej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków. Tego dnia tradycyjnie - wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Było baaardzo wesoło. Zabawy tematyczne zorganizowane z okazji zbliżającej się wiosny, sprawiły wszystkim wiele radości.

    W  piątek 11 marca w grupie "Pszczółki" uczyliśmy się o emocjach, a dokładnie o tym jak wielką przykrość możemy sprawić innym słowami. Dzieci bardzo poważnie podeszły do tematu i z zaciekawieniem wysłuchały "Bajki o Ciepłym i Puchatym". Miały również możliwość przy użyciu pacynek powiedzieć czy lubią spędzać czas w Przedszkolu, czy czują się dobrze w naszej grupie i dlaczego.

    Domowe Przedszkolaki już od jakiegoś czasu przeczuwają nadejście wiosny. Zakładają hodowle różnych roślin na przedszkolnym parapecie i codziennie obserwują kiełkujące ziarenka i cebulki. Łapią ciepłe promienie słońca na placu zabaw, obserwują pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny na spacerach, zdrowo się odżywiają aby wzmocnić swą odporność i oczywiście świetnie się bawią wykonując piękne prace plastyczne, które wprowadzają wiosenną atmosferę w salach, szatni i przedszkolnym korytarzu.

,,Ósmego marca, marcowy wiatr

z odświętną miną do miasta wpadł.

Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż

i kupił bukiecik z tysiąca róż.

Wszyscy zdumieni patrzyli nań.

Dla kogo te kwiaty? Dla wszystkich pań.

Koło przystanku przystanął wiatr

i wszystkim paniom podarował kwiat."

   Ten tydzień upływa nam pod hasłem „Porządki w ogrodzie”. Pszczółki poznały różne rośliny i narzędzia ogrodnicze. Szukaliśmy zwiastunów wiosny w najbliższym otoczeniu. Zdobywaliśmy wiedzę na temat warzyw cebulowych i rozmawialiśmy o ich właściwościach zdrowotnych.

   W dniu 18.02.2022r. obchodziliśmy Dzień Dinozaura w Domowym Przedszkolu, który był zwieńczeniem tematu tygodnia - ,,W dawnych czasach...". Dzień ten był pełen atrakcji.

    Wszyscy doskonale wiemy, że koty obok psów są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi. Są bohaterami zarówno bajek jak i filmów dla dzieci. Dlatego też, 17 lutego przedszkolaki z Domowego Przedszkola z wielkim zaangażowaniem uczciły Światowy Dzień Kota.

   14 lutego Domowe Przedszkole utonęło w morzu serduszek, a to z racji Walentynek. Zajęcia tego dnia ukierunkowane były na takie pojęcia jak: szczęście, miłość, przyjaźń. Dzieci dowiedziały się kim był Św. Walenty i którego dnia obchodzimy walentynki.

    Wyczekiwany przez wszystkie domowe przedszkolaki Bal Karnawałowy odbył się w naszym przedszkolu 24 lutego. Była to impreza tzw. 2 w 1 - bal i tłusty czwartek:). Po wyczerpujących wygibasach dzieci uzupełniły energię pączkami, faworkami i innymi frykasami - mniam...

    1 marca w przedszkolu odbyły się zajęcia z robotyki. Kolejny już raz dzieci mogły wprawić swoje konstrukcje w ruch. Tym razem były to miksery. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z warsztatów.

 

    #BohaterON

    Dzieci z grupy "Bystrzaki" również dziękują za możliwość wzięcia po raz kolejny udziału w projekcie .

    Szanowni Państwo, już za miesiąc 2 kwietnia będziemy obchodzić „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Z tej okazji  zapraszamy Was do udziału w Międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym „Poczuj na niebiesko.

Szczegółowe informacje na plakacie i w regulaminie konkursu.

 

 

    Zapraszamy do udziału w katechetycznym konkursie plastycznym „Pismo Święte obrazem pisane”. Szczegółowe informacje na plakacie i w regulaminie konkursu.

 

   ,,Tuż obok Nas, za naszą granicą,  rozpoczęła się wojna. Tuż obok nas są ludzie z Ukrainy – przyjaciele i przyjaciółki, koledzy i koleżanki dzieci ze szkoły/przedszkola, współpracownicy i współpracownice. Tuż obok nas, czasami w towarzystwie nas obserwujemy rozpacz ludzi, których kraj rozpada się na kawałki, lęk o najbliższych, wybory: wracać, czy zostać? W nas jest mnóstwo lęku, smutku, złości, rozpaczy…

   To hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dzienia Bezpiecznego Internetu (DBI).

  8 lutego włączyliśmy się i my w tą inicjatywę. Cyberświat towarzyszy obecnie wszystkim - już od najmłodszych lat, dlatego uświadamiamy przedszkolakom jak być bezpiecznym w ,,sieci".

   Składanie życzeń to prawdziwa sztuka. Szczególnie, gdy odbiorcami są tak dostojne osoby jak Babcia i Dziadek.

"Dla kogo ta laurka,

W słońcu, zieleni, chmurkach?

 Przed Świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana kolejna edycja akcji dobroczynnej "PRZEDSZKOLAKI - ZWIERZAKOM". Tym razem zbieraliśmy mokrą karmę dla czworonożnych podopiecznych Fundacji "Człowiek dla Zwierząt", znajdującej się w Łętkowicach.

,,Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,

Zapach potraw wśród płonących świec,

Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym

Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.

   W atmosferze wigilijnego oczekiwania, odbyło się wręczenie nagród Laureatom oraz Uczestnikom konkursu organizowanego przez Domowe Przedszkole i Oddziały Zerowe pt.: "Bożonarodzeniowa Choinka Sensoryczna".

   W ramach projektu „Akademia Kici Koci” Tygryski i Sówki wykonały tuż przed świętami kolejne zadanie. Na początku przeczytaliśmy kolejną książeczkę z serii Kicia Kocia autorstwa Anity Głowińskiej pt. ,,Kicia Kocia gotuje". Następnie przystąpiliśmy do ozdabiania pierniczków lukrem i pięknymi kolorowymi posypkami.

"Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy."

We wtorek - 7 grudnia w Domowym Przedszkolu ważne spotkanie,

bo odwiedził Nas Mikołaj, zaparkował sanie!

Uroczyści i cierpliwi, z podziwem wpatrzeni...

Na starszego Pana z prezentami w swej kieszeni.

Choć zmęczony, to pod brodą buzia uśmiechnięta,

A o Tobie Mikołaju ktoś dzisiaj pamiętał ???

Poczęstował szklanką mleka i ciastem pachnącym?

Przyjmij w zamian nasze serca, wspomnienia gorące.

Dziękujemy za ten czas i za miłe słowo,

Przyjedź do nas z prezentami za rok, obowiązkowo!

Podpisano - Domowe Przedszkolaki!!!

   Czy robotyka może być kreatywną zabawą? Choć kojarzy się „technicznie” i wiele w niej z matematyki, fizyki, elektroniki oraz informatyki, to jednak potrafi bardzo pobudzić wyobraźnię niejednego dziecka.

Mikołaju Drogi Panie

odwiedź też nasze Przedszkole

co dzień myślimy o tym dniu,

gdy z prezentami przyjdziesz tu!!!

   Dziś nasze maluszki z grup „Tygryski” i „Sówki” wykonały kolejne wyzwanie „KICI KOCI”.

   Wyzwanie: „Kicia Kocia i śnieg” okazało się wspaniałą zabawa sensoryczną dla wszystkich dzieciaków. Z mąki ziemniaczanej, oleju oraz wody wykonaliśmy śnieg a z niego zimowe konstrukcje.

Back to top