Domowe przedszkole oczami "domowników"

 

   19 grudnia w sali gimnastycznej zostało zaprezentowane przedstawienie pt. ,,Rodzinna Wieczerza Wigilijna" przygotowane przez dzieci z grupy Biedronki przy wsparciu pozostałych przedszkolaków - Żabek, Pszczółek i Mrówek. 

   ,,Święta, to czas niezwykły…, czas magiczny…czas dobroci…. refleksji, nad tym co ważne, istotne a zarazem niedoścignione.

   To czas skupienia, spełnienia i oczekiwania. Oczekiwania na… cud, na cud Boży. Wierzymy, że właśnie wtedy uda nam się na chwilę zatrzymać i zobaczyć to co jest proste, zwykłe, ludzkie – po prostu uda się nam zobaczyć zwykłą ludzką dobroć.

   Zatrzymajcie się na chwilę w gonitwie codziennych spraw.

  Uciszcie Wasze myśli, jeśli uda wam się wsłuchać w ciszę swojej duszy, to na pewno usłyszycie pukanie do drzwi – To Bóg przynosi Wam swojego syna, abyście Go przyjęli.

   Zapalcie świece, usiądźcie przy wigilijnym stole, kolędujcie z nami i świętujcie…"

  Takimi słowami powitały przybyłych na przedstawienie panie Jolanta Dziedzic i Magdalena Pikiel - wychowawczynie grupy Biedronki. Zaszczycili nas swoją obecnością panie dyrektor Anna Lepiarczyk i Monika Maćkiewicz, wiceprzewodnicząca Rady Gminy p. Ewa Warda - Kaszuba, s. Bogumiła, rodzice, babcie, dziadkowie i inni członkowie rodzin naszych Domowych Przedszkolaków. Wszyscy wzięliśmy udział, choć kilka dni wcześniej, w tytułowej rodzinnej wieczerzy wigilijnej. Byli rodzice, choinka, karp, babcia z dziadkiem, z Ameryki przylecieli ciocia z wujkiem, dzieci dostały prezenty, zwierzęta przemówiły ludzkim głosem, zaświeciła pierwsza gwiazdka, odwiedzili nas kolędnicy i oczywiście nie zabrakło szczerych życzeń, wspólnego kolędowania i radości z narodzin Jezusa. Nie obyło się bez wzruszeń, wszyscy przeżyliśmy niepowtarzalne chwile w ciepłej świątecznej atmosferze.

Tekst: M. Pikiel

Zdjęcia: A. Pokrzywińska

Back to top